Selam inter alemin deki dosltlar bugunku yazımda sizlere erzincandan bahzedecegim.

Erzincan’ın İlkçağ tarihi hakkında esaslı bilgiye henüz sahip değiliz. Ne varki tarihçiler ikinci bin yıl da, bu yörede, hurrilerin yaşadığını, ikinci bin yılın ilk yarısı başlarında da Hayaslılarla Azzilerin hüküm sürdüğünü kaydetmektedir.
Anadolu’da M.Ö. 1050- 1180 tarihleri arasında Hattuşaş’ı merkez yaparak büyük bir imparatorluk kuran Hititler yakın doğuyu egemenlikleri altına almışlardır. Şüphesiz ki Erzincan’da Hititlerin yönetimi altında idi. Anadolunun çeşitli yerlerinde yapılan kazılarda Hititlere ait çeşitli eserler ortaya çıkarılmıştır. Erzincan ve yöresinde Hititlere ait bir yerleşim merkezine rastlanmamışsa da bu yörenin Hitit egemenliği altında kaldığından da hiç şüphe yoktur.

Lafı uzatmadan konumuza donelim arkadaslar bizde esesliful.com sitesi olarak erzincanda yasayan dostlarım icin kendi sohbet platformumuzda erzincanlılar odasını acmıs bulunmakyatız odamızda seviyeli sohbetin en guzelini yasaya bilir en guzel arkadaslıkları bulabilir hatta yıllardır göremediginiz arkadasınızı bile bulabilirsiniz.odamızda eglence sohbet yarısma gibi aktifiteler duzenlenmektedir

sevda çelik
05 Nisan 2013

Henüz yorum yapılmamış.


Yorum Yap
Tıkla Skypemizi Ekle
Online Destek
Satlık Domainler
kategoriler
Hit Yazılar
etiketler