Merhaba sevgili bay ve bayan arkadaşlar ardahan sesli chat odalarımıza hoşgeldiniz.  doğunun cenneti olan ardahan ilimizin en güzel insanlarıyla tanışma fırsatına ne dersiniz? ardahan ilimizdeki bay ve bayan arkadaşlarla tanışıp en güzel sohbetleri seviyeli bir şekilde yapmak sizlerin elinde. Ardahan sesli chat odalarımızda ardahan ilimizden sizler gibi samimi arkadaşlıklar kurmak isteyen bay ve bayanları bulabilir bu arkadaşlıklardan sonra hayatınızı değiştire bilir kendinize yakın gelen  arkadaşlarla samimi dostluklar  kurabilirsiniz.
 
Doğunun parlayan yıldızı haline gelen ardahanın en güzel sıcak kanlı ve sevecen insanlarıyla tanıştıktan sonra hayatınızdaki değişikliklerin farkına sizlerde kısa bir sürec içinde   varıcaksınız. ardahandaki bay ve bayan arkadaşlarla tanışıp ciddi ilişkiler kurmak veya sadece canınız sıkkınden dertlerinizi paylaşa bileceğiniz bir arkadaş sahibi olmak sizlerin elinizde.
her konuda sizlere yardımcı olmak amacı ile 7/24 hizmet sunan sesli chat sitemizde kuracağınız arkadaşlıklar ilk adımı sitemizde atabilir gönlünüzce daimi ve samimi arkadaşlılara yelken açabilirsiniz. sitemiz türkiye ve avrupa üzerinde yerli ve yabancı bir çok insana ev sahipliği yapmakta, sizlerde böyle bir adreste ücretsiz bir arkadaşlığa kavuşmak istiyorsanız yukarıdaki sesli chat girişimizden tıklaya bilir yeni bir sohbet adresi ile tanışabilirsiniz.
ğu Anadolu Bölgesi’nin Karadeniz Bölgesi’ne komşu olduğu kuzeydoğu kesiminde yer alan Ardahan, yüksek ve engebelidir. Sahada 3.000 m ’yi aşan dağlar yer alır. Yalnızçam Dağları Artvin il sınırı boyunca uzanır. İlin kuzeydoğu kesiminde Keldağ (3.033 m), doğu kesiminde Akbaba Dağı (3126 m) yer alır. İl topraklarının güney kesimini de Allahuekber Dağları ve Kısır Dağı (3.197 m) engebeli hale getirir. Allahuekber Dağlarına bağlı Kabak Dağı (3.054 m ) il sınırı içinde kalır. Kısır Dağı 3.197 m ile ilin en yüksek noktasıdır. Ardahan Platosu ilin orta kesiminde yer alır. Yüksekliği 1800-2000 m’ dir.
 
Temelini Neojen volkanizması sonucu ortaya çıkmış lavlar oluşturur.
Plato, Pliyosen sonu ve Pleistosen başlarında ortaya çıkan faylanmalar sonucu çökmüştür. Kenarlarında marnlı ve kumlu çökellerin bulunduğu bu alan, yüksek kesimlerden gelen malzemelerle dolmuştur.
Kura nehri ve kolları tarafından plato yüzeyi parçalanmıştır. Bu akarsuların en önemlisi platoyu baştan başa geçen Kura ırmağıdır. Çıldır Gölü; ilin güneydoğu kesiminde yer alır, yüksekliği 1.959 m’ dir. Aktaş Gölü ise ilin doğu kesiminde yer alır. Bu gölün doğu yarısı Gürcistan sınırları içinde kalır, yüksekliği 1.798 m ’dir.
sevda çelik
13 Mart 2013

Henüz yorum yapılmamış.


Yorum Yap
Tıkla Skypemizi Ekle
Online Destek
Satlık Domainler
kategoriler
Hit Yazılar
etiketler