AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. MYK’nın gündeminde yerel seçimlerin öne alınmasını öngören anayasa paketinin Meclis’te 360 sınırına takılması ve oylamada verilen 8 fire var.

AK Parti MYK, AK Parti Genel Merkezi’nde Başbakan Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti’ye yeni katılan Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu gibi isimlerle birlikte yeni MYK’dan gazetecilere ilk görüntü verilecek.

Başbakan Erdoğan’ın Azerbaycan ziyareti öncesinde gerçekleşen MYK toplantısının gündeminde ise geçtiğimiz günlerde TBMM’de oylanan ve seçimlerin öne alınmasını öngören anayasa paketinin 360 sınırına takılması var.

Oylama konusunun toplantıda ele alınması beklenirken, oylamada öne çıkan 8 fire konusunun da masaya yatırılacağı tahmin ediliyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ‘AK Parti içinde 8 fire’ tartışmalarına neden olan 8 milletvekili için ‘İstifa etmeleri gerekir’ şeklinde açıklama yapmıştı. Tüm bu gelişmelerin ve bu 8 kişinin kim olabileceği şeklindeki tartışmaların MYK’da görüşülmesi bekleniyor.

AK Parti MYK toplantısının diğer gündem maddelerini ise birkaç gün önce Esenboğa’ya indirilen Suriye yolcu uçağı ile bugün Erzurum’a indirilen Ermenistan uçağındaki aramalar oluşturuyor. Ayrıca Meclis’e gönderilen yeni Belediyeler Kanunu’nun da toplantının gündemine gelmesi bekleniyor.

RUYAPANEL
15 Ekim 2012

Henüz yorum yapılmamış.


Yorum Yap
Tıkla Skypemizi Ekle
Online Destek
Satlık Domainler
kategoriler
Hit Yazılar
etiketler